نگهداری گل در محل کار

نگهداری گل در محیط کار

مقدمه

گل‌ها و گیاهان می‌توانند به زیبایی و آرامش محیط کار کمک کنند، چه در یک اداره پرجمعیت، یک مطب شلوغ یا یک مغازه در مرکز شهر. ما بخش قابل توجهی از زمان خود را در محل کار می‌گذرانیم، بنابراین مهم است که محیط کار ما همچون خانه‌مان، مکانی آرام و دلپذیر باشد. استرس کاری و خیره شدن به صفحه کامپیوتر می‌تواند خستگی را افزایش دهد، اما با استفاده از گل و گیاه، می‌توانیم حال خود را بهبود بخشیم و محیط کار را زیباتر کنیم و یک تیم پرانرژی داشته باشیم.

افزایش احساس خوب و بهره‌وری با قرار دادن گل و گیاه در محیط کار

براساس تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان، حضور گل‌ها و گیاهان در محیط کار می‌تواند به افزایش خلاقیت، توانایی حل مسئله، تمرکز و بهبود سلامت روان کارکنان کمک کند.

ما پیشنهاد می‌کنیم که با قرار دادن گل‌های طبیعی یا گیاهان در محیط کار خود، احساس مثبت و شادی را به مشتریان و کارکنان منتقل کنید. پیام شما به کارکنان و مشتریان این است که آن‌ها لایق دیدن و لذت بردن از زیبایی و عطر گل‌ها هستند. گل روی میز کارکنان، نشان از قدردانی شما از آن‌ها است و نشان می‌دهد که شما به سلامت روان و آرامش روحی آن‌ها اهمیت می‌دهید.

گل طبیعی در دفتر

کارکنان شاد بهره‌وری بیشتری دارند و این موضوع در بلندمدت می‌تواند یکی از عوامل رشد و توسعه شرکت شما باشد. به یاد داشته باشید که تغییرات کوچک می‌توانند نتایج بزرگی را در پی داشته باشند.

گل‌ها با خودشان رنگ و حس متفاوتی به محیط کار شما می‌آورند. علاوه بر تاثیرات مثبت روحی و روانی، فایده‌های دیگری نیز دارند:

یکی از فواید گیاهان سبز این است که می‌توانند به تصفیه هوا کمک کنند، که این موضوع در ایجاد محیطی سالم در فضای بسته و اداری بسیار مهم است. همچنین با استفاده از گل‌ها و گیاهان می‌توانید توجه افراد را به نقاط مختلف جلب کنید و با آن نقاط ضعف ساختمان یا دکوراسیون محیط کار را پوشش دهید.

گیاهان گلدانی یا گل طبیعی، کدام برای دفتر کاری شما مناسب تر است؟

در محیط کار می‌توانید هم از گیاهان گلدانی و هم از گل‌های طبیعی شاخه‌ای استفاده کنید، زیرا هر کدام زیبایی و فایده‌های خود را دارند و انتخاب هر کدام از آن‌ها به شرایط محیطی محل کار و علاقه شخصی شما بستگی دارد.

اگر وقت رسیدگی و آبیاری گلدان را دارید، گلدان‌های کوچک را انتخاب کنید. برای شروع، بهتر است از گیاهانی استفاده کنید که به رسیدگی زیادی نیاز ندارند مثل کاکتوس و ساکولنت‌ها و یا دسته گل‌هایی که می‌توانید هر هفته عوض کنید.

اگر از گل‌های طبیعی شاخه‌ای استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم به جای خرید در هر مرتبه، به صورت ماهانه اشتراک گل بگیرید تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید و نگرانی‌های مربوط به خرید گل از گل‌فروشی و تازه بودن گل‌ها را از خود دور کنید.

ديگر مقالات

خريد و سفارش گل در تهران

در این مقاله به بررسی روش‌های مختلف خرید گل در تهران پرداخته‌ایم. از خرید حضوری از گل‌فروشی‌ها گرفته تا خرید آنلاین و حتی خرید از دست‌فروش‌های گل در خیابان‌ها. هر روشی مزایا و معایب خاص خود را دارد و انتخاب بهترین روش بستگی به شرایط و نیازهای خریدار دارد. همچنین، راه‌هایی برای خرید گل با قیمت ارزان نیز معرفی شده‌اند.

ادامه